مهرواژ

پنجشنبه ۱۸ دی ،۱۳۸٢

تولدش مبارک!
يكي بود يكي نبود
يه روز سرد زمستون، يه همچين روزي، بيست سال پيش، يه ني ني كوچولويي پاشو تو دنيا گذاشت تا طعم زندگي را با همه خوبيها و بديهاش بچشه! اين ني ني كوچولوي ما شد دنياي مامانش و باباش و خونه را از سر و صدا و جيغ و داد و فرياد پر كرد!
امروز حوالي ظهر يه ني ني ناز! بيست سالش تموم مي شه و پاشو مي زاره در بيست و يك سالگي! براش دعا كنيد كه توي سال جديد ني ني بهتر و خوبي باشه! كمتر اشتباه كنه. بتونه فرد مفيدي باشه و لبخند را به لبها و شادي را به قلبها هديه كنه!
از خواب كه بيدار شدم چشمم به كاغذي كه به تختم چسبيده بود افتاد. ديشب زودتر از هميشه خوابيدم. خانمي گفت ساعت 12 بيدارت مي كنم تا در اولين دقايق 18 دي تولدت را تبريك بگم!
ديشب اونقدر خنديده بودم كه موقع خواب هم نمي تونستم جلوي خنده ام را بگيرم. شازده خانم مثل هميشه اومد به اتاقم تا وقايع اتفاقيه اون روز را برام تعريف كنه. بعدازظهر رفته بود كلاس زبان! وسط حرفاش يه چيزي گفت كه يادش افتاد نبايد مي گفت! گفتم خب؟ بقيه اش؟ گفت: فردا مي گم. نمي تونم الان بگم! شازده خانم جونم نمي تونه در مقابل دنيا حرفي را نگه داره و نتيجه اش اين شد كه ماجرايي كه اتفاق افتاده بود را بدون ذكر مكان و شخصي كه اونجا بوده را بگه. حدس زدن كاري نداشت. گفتم من كه نفهميدم كه تو و مامان رفته بوديد از فلان مغازه براي دنيا عروسك بخريد!!! شازده خانم كه داشت از خنده غش مي كرد قيافه ناراحتي به خودش گرفت و گفت امشب من از عذاب وجدان خوابم نمي بره! خانمي و خانم كوچولو بفهمن سر از تنم جدا مي كنن. تو منو مجبور به خيانت كردي!
روي اين كاغذ A4 كه به تختم چسبيده بود در قسمت بالا بزرگ نوشته بود:
دنيــــــــــــا
تولـــــــــــدت مبــــــــارك
زيرش تصوير يه كيك با يك شمع و زيرش نوشته بود Happy Birthday. تلفيق اين دو تصوير هم دست هنر خانمي بود! بعد هم نوشته بود:
الان ساعت 12 شب ِ
دلم به حالت سوخت صدات نكردم ولي(همراه با جیغ)
تولدت مبارک
مينا خانم گل گلاب
ساعات اوليه
18 دي بدترين روز دنيا
خانمي گلم يه اشتباه صد در صد داشت و با اينكه مي دونم به شوخي نوشته ولي 18 دي در كنار خواهراي عزيزتر از جونم و مامان گل و باباي عزيزم و دوستاي مهربونم هميشه براي دنيا بهترين روزه!
سعيد جان مرسي كه تولدم را به ياد داشتي و ممنون از ميلهاي زيبايي كه برام فرستادي!
الان که میل باکسم را چک کردم یکی از بهترین هدیه های تولدم را گرفتم. حميد جان مرسی از ميلی که فرستادی و بيشتر از اون تشکر بابت اينکه روز تولدم را بياد داشتي. اميدوارم امتحانات را با موفقيت بگذرونی.
دنیا

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

پرشين بلاگ
مهرواژ