مهرواژ

یکشنبه ۱٧ اسفند ،۱۳۸٢

از ماست كه بر ماست!!
تيتر«اعزام زائران به عراق ممنوع شد» خبر خوشايندي بود. با اينكه رسيدن به اين ممنوعيت هزينه گزافي را به دنبال داشت اما حداقل فهميدن كه باز گذاشتن مرزها و حمله ور شدن به كشوري كه امنيت درش وجود نداره و انبوه بيماريهاي ناشناخته در كمين ِ كاري بسيار اشتباست.
اما آنچه ديروز منو به خنده وا داشت خط پائين اين تيتر بود. «آيت الله سيستاني ورود غير قانوني به عراق را حرام اعلام كرد». شنيده بودم در صدر اسلام پيغمبر گرامي هرچيزي كه تو مخ عربهاي عصر جاهليت نمي رفت را حرام اعلام مي كرد چون هيچ دليل و منطقي را نمي تونست بهشون بقبولونه.
در قرن بيست و يكم به كجا رسيديم؟!
حالا هي به اين مردم بگو در عراق امنيت نيست، اعلام كن ويروس عامل بيماري تنفسي كه اكثر زائران به آن مبتلا شده اند، در اينجا ناشناخته بوده و در دست آزمايش و بررسي است! حتي ويروسي بودن اين بيماري براي ما مشخص نيست و لذا درمان خاصي براي آن پيشنهاد نمي شه!! در خبرها بگو وضعيت بهداشتي معيشتي اصلاً مناسب نيست و…
اما باز گروه گروه به سوي انواع و اقسام خطرهاي ناشناخته حمله ور مي شن. چند روز پيش مامان با يكي از دوستاش كه در خرمشهر زندگي مي كنه صحبت مي كرد. مي گفت ايم مدت مرزها كاملاً باز بود و اصلاً نياز به پاسپورت و اين چيزها براي رفتن نبوده. خيلي ها با پاي پياده رفتن. قبل از تاسوعا و عاشورا خرمشهر خيلي شلوغ بوده و از همه جا اومده بودن تا به عراق برن. مي گفت هر كي اينجا نذري داشته، رفته كربلا. هيچ دسته و هيئتي توي شهر باقي نمونه و همه عازم كربلا شده بودن.
وقتي اعلام مي كنن در اين روزها روزانه 20هزار نفر اعزام شدن…
يه كشور در اوج بحران … تازه از زير سلطه يك ديكتاتور بيرون اومده … با فقر و فلاكت و عدم امكانات و وضعيت سخت دست و پنجه نرم مي كنه … افراد بيگانه كشورش را در اختيار داره … يهو يه ميليون شيعه ميريزن توي شهرش… از مذهبي كه اكثريت باهاش مخالفند … در كشوري كه هيچ تاسوعا و عاشورايي را به حساب نياورده!… شما باشي احساس خطر نمي كنيد؟! سعي نمي كنيد واكنش نشون بديد؟ از خاكتون دفاع كنيد؟!
يكباره يه مشت غريبه بريزن توي خونتون و عرصه را براتون تنگ كنن چكار مي كنيد؟! به هر كاري براي حفظ خونتون دست مي زنيد تا مبادا به اشغال كس ديگه اي در نياد تا مبادا باز هوس نكنن بريزن و جاتو بگيرن، تا مبادا آسيبي به تو و خونت وارد نكنن… حالا اگه صاحبخونه داري عقايد تند و دو آتيشه باشه و ريختن خون شيعه را حلال بدونه…
تو حاضري به قتلگاه بري؟!
دنیا

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

پرشين بلاگ
مهرواژ