چرا بگریم؟!

مگر نه آنکه مرگ حق است و هر آغازی را پایانی ست؟ مگر نه آنکه مرگ پایان نیست بلکه آغاز راهی ست؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

مگر نه آنکه این دنیا محل گذر است و باید بود، ساخت و رفت؟! مگر نه آنکه باید در این دنیا کاشت و در آخرت برداشت کرد؟

مگر نه آنکه این دنیا فانی و زود گذر است؟ و ابدیت در انتظار است؟

مگر نه آنکه خوشا به حال آنانکه درست زیستند و با عزت و سرافرازی رخت بربستند و به سوی حق شتافتند؟!

مگر نه اینکه انا لله و انا الیه راجعون؟! مگر نه اینکه بازگشت همه به سوی اوست؟

مگر نه اینکه مرگ رهایی ست؟ رها شدن از قید و بند دنیوی و آزاد شدن و از بند رستن است؟

 

پس چرا بگریم؟ چرا بگریم بر رهایی؟ چرا بگریم برای آزادی و به سوی معبود شتافتن؟

 

مگر نه اینکه علی بهترین بود؟ پس چرا بگریم بر او که در بهترین جایگاه ست؟ برای جایگاهی که بشر در آرزوی آن ست و کس را توان به آن رسیدن نیست؟ پس چرا ناله و شیون کنم؟ چرا بر حیات دوباره و زندگی پاک و بدور از آلودگی دنیوی به سوگ نشینم؟

بگریم که ناگاه و ناجوانمردانه کشته شد؟! مگر نه اینکه هر کس به طریقی عمرش به پایان می رسد.. چرا نگوییم خواست خدا بود؟! چرا نگوییم سرنوشت اینگونه بود؟!

 

مگر نه اینکه علی زنده است و مردان خدا را مرگ نیست؟ مگر نه اینکه جاودانه اند و پایانی بر حیاتشان نیست؟

 

چرا بگریم؟ بر چه بگریم؟ بر شادی و آسایشی که وعده اش را به خلق داده اند؟! بر حقی که کسی را از آن گریزی نیست؟ بر حیاتی که جاودانه است؟ بر آغاز دوباره؟

چرا بگریم؟..

 

 

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
saleh

راس می گی... نبايد...

پروانه

سلام مرسی که به من سر زدی. از بابت تبريک تولدتت هم تشکر///در بيداري لحظه ها پيكرم كنار نهر خروشان لغزيد. مرغي روشن فرود آمد و لبخند گيج مرا بر چيد و پريد. ابري پيدا شد و بخار سر شكم را در شتاب شفافش نوشيد. نسيمي برهنه و بي پايان سر كرد و خطوط چهره ام را آشفت و گذشت. درختي تابان پيكرم را در ريشه سياهش بلعيد. طوفاني سر رسيد و جا پايم را ربود. *** نگاهي به روي نهر خروشان خم شد: تصويري شكست. خيالي از هم گسيخت.

asal

سلام دنیای عزیزم..خواهر خوب و مهربونم..نمی دونم بعد از این همه وقت چی بگم...مرسی بابت همه محبتهات..بابت نگران شدنت از ته دل شرمنده ام..طوریکه حتی نمی تونم اینجا برات بنویسم...تو بلاگ خودم توضیح دادم..فقط بدون خیلی دوست دارم..خیلی خیلی زیاد..

امین

منم باهات موافقم....چرا بايد بگرييم...شاد باشی....+آپ شد

سارا

اومدم توضيح بدم . ديدم خودت تو کامنت ها نوشتی ...پس هيچی نمی گم و منتظر نوشته بعديت می مونم

سينا

با سلام ٬دوست نازنين عبادت ها قبول حضرت دوست٬اگر چه يادی از ما نکردی تا ما را هم بازی بدن ٬تا وقت هست دعايی هم در حق ما بکن که نيازمنديم و دست نياز از استين بيرون کرده ايم.ضمنآ دکان ما را تخته کردن (خدايا تخته کننده گان را هدايت و تخته شدگان را قرين رحمت خود بگردان)آمين.

دکتر ایکس

بگری که در ان حسيست که اندکش زيباست و جديد

خدامراد

اگر گل را بکشيم بوی گل ميماند .. راستی کم پيدايی ؟

سميرا

سلا دوستم.. مردم دنبال بهونه اند.. دنيای نازم.. علی بزرگ مردی بوده..اما همه برای خودشون گريه ميکنند.. نميگم همه برای اخرت خودشون گريه ميکنند.. به نظر من بيشتر ادما برای غم و غصه های همين دنيا اشک ميريزن : نقدو بچسب.... و اما اين عزاداريها اين سياه پوشيدنها... ما ادما بدمون مياد اگه خودمون غم داريم همه دنيا رو هم به شکل خودمون در بيارييم.. بعضی ادما از ديدن ناراحتی ديگران لذت ميبرن..........

Saeed

مگر نه اينکه هنوز خوارج زمان هم هستند؟ مگر نه اينکه فرياد علی در گلو مانده؟ مگر نه اينکه ظلم بيداد می کند؟ حقی پايمال شده. تقدير بوده پس ما چه کنيم؟ ... علی سر را در تنور برد. آتش را به صورت نزديک کرد. طاقت ديدن اشک و ماتم يتيمان را نداشت. علی عاشق بود. عشق ورزدين به او اشک را سرازير می کند. آهسته و بی صدا...